Yavru Köpek Programı

Köpeklerin doğdukları günden ortalama 16 haftaya kadar hayata hazırlandıkları hassas dönem dediğimiz bir yaşam periyodu mevcuttur. Bu süre içerisinde köpek hayat boyunca karşılaşma ihtimali olan durumlara benzer, yakın, anımsatan durum, canlı ve cansız nesnelerle ve olaylarla bir hazırlık geçirmelidir. Bu süreyi eksik, izole ya da stresli geçiren köpeklerle davranış bozukluğu görülme oranı bu dönemi olumlu geçiren köpeklere göre 10 kat daha fazladır. Bu dönem davranış açısından bir davranışsal bağışıklık kazanma dönemi olarak düşünülebilir.

Yavru Köpek Programı Broşür

Bu dönem içerisinde köpekler doğru bir sosyalleştirme, farklı ortamlara, insanlara, köpeklere ve diğer canlılara uyumlu olmayı, canlılarla nasıl iletişim kuracaklarını öğrenecekleri farklı uygulamalarla hazırlanırlarsa hayatları boyunca olumlu bir köpek olma konusunda en büyük atılımı yapmış olacaklardır.

 

Bu nedenle 8-16 haftalık arası köpekler için hazırladığımız, köpeğin davranışsal,

eğitimsel, psikolojik ve zihin gelişimi ve ilerleyen dönemlerde oluşabilecek davranış bozukluklarını önleyici hem köpeğin hem de sahiplerinin programa dahil edildiği hem uygulamalı hem de teorik derslere dayalı bir programa sizi davet ediyoruz.

Bu program hem 16 haftalıktan küçük köpekleri olan ailelere hem de köpek almayı planlayan ailelere  uygun bir program olarak planlanmıştır.

Programımızın içeriği,

-İnsan İlişkileri(Misafirle ev ortamında ilişki, dış ortamda insan ile ilişki, insan/çocuk ile karşılaşma)

-Köpek ve Kedi ile sosyalizasyon

-Dış ortam ile uyum

-Ev İçi Uygulamalar(İnsanla doğru oyun oynama, hayır komutu, köpeğin kendi başına vakit geçirmesine yönelik uygulama)

-Tuvalet Eğitimi

-Medikal ve Bakım Uygulamaları(Giysi giyme, tasma, ağızlık, tırnak kesimi, tarama, ilaç içirme vb)

-Otur, yat, gel ve Davranış Dersleri

Programımız için bizi arayabilirsiniz.

0543 934 1443