Yeni Pet Sahiplenme Danışmanlığı

Evinize ya da yaşam alanınıza yeni bir kedi ya da köpek dahil etmeden önce, yapılması gerekenler, hazırlıklar ve planlanması gerekenler olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

Bu hazırlıklar ve planlamalar kedi ve köpekler için birbirlerinden farklılaşırken, yaşam tarzınıza, evde bulunma sürenize, iş hayatınıza, evde yaşayan bireylerin yaş, fiziksel durum, hareketlilik, sağlık durumu, yaşam alanınız vb bir çok faktöre bağlı olarak planlamada size özel değişiklikler yapılması ve buna bağlı olarak pet seçiminizde doğru karar vermeyi ve sonrasında bu doğru kararınızı kendi yaşam tarzınıza adapte etmeniz için birincil basamak düzenlemeleri içermektedir.

Birincil basamak hazırlıkların en önemli etkisi, köpek ve kedilerin davranış sorunlarının oluşmasını önleyecek asıl dönem kedi ve köpeklerin doğdukları andan itibaren olan ilk 3-4 ay olmakta ve ileride yaşanılan davranış sorunlarının temelleri malesef bu dönem içerisinde yaşanan bilgisizlik ve plansızlıktan kaynaklı hatalı insan-kedi/köpek etkileşimlerinden oluşmaktadır.

Bu danışmanlıkta, eve yeni köpek/kedi katılımı için; Sizin için uygun kedi/köpek seçimi, ev düzeni, doğru etkileşim, tuvalet düzeni, sosyalizasyon, ev dışı hareketlilik, neler yapılmalı, neler yapılmamalı, doğru beslenme, klinik uygulamalar, seyahat, zihin gelişimi için oyun ve oyuncak seçimi, yaş dönemlerine hazırlık için doğru planlama vb uygulamara ek olarak sizin merak ettkikleriniz konular yer almaktadır.

Önerimiz kedi/köpek katılımından önce danışmanlık alınmasıdır fakat evinize yeni gelen bir kedi/köpek için de geç kalmış sayılmazsınız:)

Yeni Kedi Sahiplenme

Yeni Köpek Sahiplenme